5SOS

Bugün 3 Aralık 2015; Ashton Irwin‘in Luke, Calum ve Michael’a katılmasıyla beraber 5 Seconds of Summer kurulalı 4 yıl oldu. Ashton “Bugün gruba katılmamın 4. yılı, bütün yaşadıklarımızı asla düşünmemiştim,” dedi.

Biraz 5SOS grubunun geçmişine bakalım. Hemmo1996 isimli Youtube kanalı ilk videosunu yüklüyor. Videonun açıklamasında “İlk coverımız, yeni bateristimiz Ashton ile beraber :)” yazıyor.

Youtube coverlarıyla beraber ünlenen grup, One Direction’ın 2013’teki Take Me Home Turunda ön gruptu. 2014’e geldiğimizde She Looks So Perfect ile o zamana kadar ki en büyük hitlerini çıkarmış oldular. Zamanla uluslararası bir grup oldular ve Jimmy Kimmel Live, The Today Show gibi programlara çıkmaya başladılar. 1D’nin Where We Are Turuna da destek olan grup, ilk albümü 5 Seconds of Summer‘ı yayınladı.

2015, 5 Seconds of Summer’ın yılı oldu. ROWYSO turunu Avrupa, Avustralya, Yeni Zelanda ve Kuzey Amerika’da gerçekleştirdiler. İlk single’ları She’s Kinda Hot‘ı yayınladılar ve Sounds Live, Feels Live isimli bir dünya turu yapacaklar.

5 Seconds of Summer’ın 4. yılı kutlu olsun!