Alyson Stoner

Alyson Stoner, DirectLyrics isimli internet sitesiyle bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajda yeni single’ı “Woman”dan bahsetti. Alyson’ı ilk kez duyduysanız, haberimizle onun hakkında daha çok bilgiye sahip olacaksınız.

1 Merhaba Alyson! Soru-cevap etkinliğine nereden cevap veriyorsun? Günün nasıl geçti?

Merhaba. Los Angeles’taki evimden cevap veriyorum. Günüm her zamanki gibi uzundu. Jazz vokali çalıştım, dans koreografisi yaptık, yeni klip için ön hazırlık, biraz kitap okuma ve şimdi 12 bin e-maili temizleme.

2. Bu güne kadar kariyerinde katettiğin yoldan memnun musun? 

Kesinlikle! Burada olmanın tek sebebi binlerce insanın yeni kapılar açmak istemesi, icat etmesi, öğretmesi ve ilham olması. Ben neysem oyum çünkü milyonlarca insan cömert ve sevecen, sert ve eleştiren, hepsi bir arada. Bütün tecrübelerimden dolayı çok minnettarım.

3. Birkaç gün önce yeni bir single çıkardın, ismi “Woman.” Biraz single’ın hikayesi ve arkaplanı hakkında konuşabilir misin?

“Woman” bir feminist marşından da fazlası, oldukça değerli. Kendimle yüzleşmemin, eksik yönlerim de dahil olacak şekilde her yönümü görmemin ve artık cesaretle harekete geçmeye karar vermenin hikayesidir. Şarkı, bekleyerek fırsatların elde edilemeyeceğini güçlü bir şekilde anlatıyor. Hayaliniz ve geleceğinize yön verebilmeniz için rolünüzü keşfetmeniz gerekiyor.

4. Son single’ın “Pretty Girls”, “Woman” da ise daha çok büyük bir grubun, hatta latin müziğinin hissi var. Bu da Alyson’ın değişken bir sanatçı olduğunu gösteriyor. Kendi tarzında rahat hissetmiyor musun?

Uzun süredir müzik yapıyorum ve uyarlıyorum. “Woman” ruhumu anlatan ilk şarkı. Değişik yönlerim ve renklerim var, evet bir çeşitlilik bekleyebilirsiniz. Yeni bir aşamaya geçmeden birçok hikaye paylaşacağım.

5. “Woman” klibinde seni kırmızı bir elbisede şehvetli halde görüyoruz ve birçok koreografiyi uyguluyorsun. Bu videoyu çekerken en güzel kısım neydi? Eğlenceli bir dipnot anlatabilir misin?

Tek kadından oluşan klipleri çekmenin en güzel yanı kendinizi büyük bir amaca adıyorsunuz, üstesinden geliyorsunuz, sonra meyvesini alıyorsunuz! Son kısma geçmemizle beraber, klibin süresinin dolmasına 10 dakika vardı. Sadece 2 sahne ekleyebildik. Bir hafta sonra ağrılarım vardı, ama yeni bir şey başardığım için kendimle gurur duydum.

6. 1 yıl önce Missy Elliott’u takdir etmek için bir video çıkardın. Nasıl bir fikirle geldin, neden o zamanlar yayınladın ve nasıl bir tepki aldın? Video şu an 15 milyon izlenmeyi geçti.

Anmanın amacı şuydu: Missy’i takdir etmek. Super Bowl’da performans sergilemişti. Bir kadro buldum, yeri ayarladık, bir haftada yaptık, düzenledik ve tüm dünya için çıkardık. Bu kadar yayılması sürpriz oldu. Bugün yeniden böyle bir şey yapabileceğimden emin değilim.

7. “Woman” single’ı daha büyük bir projenin parçası mı? EP veya albüm üzerine çalışıyor musun?

Evet büyük bir proje var. Birçok şarkım var ve şarkılarla beraber videoları da olacak. EP bu yıl geliyor. Sonunda.

8. Seni dizilerde ya da filmlerde yeni rollerde görecek miyiz?

Evet. Mr. Invincible isimli romantik komedi/macera filminde Jordan Ray Fox ile baş rolü paylaşıyorum. Film Ağustos ayında çıkacak.

9. Alyson Stoner’ın en sevdiği 5 şarkı hangileridir?

Unstoppable – Lianne La Havas

Street Light – Jordan Rakei

Bad Blood – NAO

Gold – Kiiara

All My Friends feat. Tinashe and Chance the Rapper – Snakeships

10. “Camp Rock” ta birlikte çalıştığın Demi Lovato yeni albümü “Confident”ı yakın zamanda yayınladı. Yeni single’ı, albüm adı kadın gücüyle alakalı. Demi’nin müziğini beğeniyor musun? Halen görüşüyor musunuz?

Demi’nin müziğini tabii ki beğeniyorum. Onunla gurur duyuyorum. Buluşacağımız günü umut ediyorum, eminim ki paylaşacağımız anılar galaksiler kadar çok.

11. Kiminle düet yapmak istersin? Ve bu düet şarkısı nasıl olurdu?

Kendrick Lamar ile düet yapmak isterim. Bence o bir dahi. Onunla bir şarkı yapmış olsam? Sanırım tahmin edemiyorum. Cesur olurdu. Ayrıca gösterişli ve eşsiz.

Bonus: Alyson hakkında bu haberi bize atan Ayşe, onun El Salvador’a yaptığı yardımdan bahsetmiş.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1700398723582545&set=a.1402224183400002.1073741828.100008373015523&type=3