Amy Winehouse

Amy Winehouse hayranları Back to Black albümünün şarkılarını kendi yorumlarıyla yeniden söylemeleri için 10. yıl dönümüne davetliler!

Hala değerini koruyan Back to Black albümünün bu haftasonu onuncu yılına girmesiyle birlikte, Amy Winehouse kuruluşu dünya çapında bir cover yarışması başlattı.

Amy Winehouse’un 2006’da çıkan Back to Black başyapıtından olan ‘Back to Black’, ‘Rehab’, ‘Tears Dry On Their Own’ ve ‘Just Friends’ şarkıları için yeni şarkı sözü videoları plak şirketi tarafında Vevo’ya yüklendi.

Videoların açıklama kısmında ise hayranların alıştırma yapabilmeleri için paylaşılan fon müzik linkleri göze çarpıyor. Yarışmaya katılmak isteyenlerin kendi söyledikleri versiyonu YouTube kanallarına yüklemeleri ve yükledikleri videoyu bu link üzerinden kuruluşa göndermeleri gerekiyor. Ya da Twitter’da @amysfoundation‘a #BacktoBlack10 etiketiyle tweetleyebilirler.

Kazanan kişi, şarkıyı kendi söylediği versiyonuyla profesyonel bir şekilde stüdyoda kaydedebilecek ve bu videosu Island Records UK’in resmi YouTube hesabından yayınlanacak. Yani kuruluşa yardım ederken bir yandan da müzik endüstrisi tarafından keşfedilmek isteyen kişiler için de harika bir fırsat olacak.

Island Records ve Vevo kampanyadan gelecek olan tüm fonu Amy Winehouse Foundation‘a bağışlayacak. 2011’deki trajik ölümünden beri kuruluş, Amy’nin adına evsizlik, uyuşturucu ve alkol bağımlılığı, ruh sağlığı durumları ve işsizlik gibi çeşitli karmaşık sorunlarla karşı karşıya olan savunmasız gençlere yardımı amaçlıyor.

Bu da dünya için daha iyi ve parlak bir gelecek oluşturmanın bir yolu ve gelebilecek en ufak bir yardımı bile sonuna kadar hak ediyor.