Justin Bieber

Üyelerimizden Buse, Justin Bieber İstanbul Konseri‘ni anlattı. Yazısı ve fotoğrafları için ona teşekkür ediyoruz ?

Buse Anlatıyor

Mmm…Nasıl başlasam bilemedim?

2 Mayıs 2013
İTÜ stadyumuna geldik. Bütün herkes stadyumun (Konsere giriş yerinde) yerlere yığılmış, birkaçı ayakta çığlık çığlığa,anneler ya da babalar ve çocukları-kızları…Herkes. Hatta konserden sonraki haftalarda bahsedilen teyze vardı bir tane. Sarı pankartında ‘One Less Lonely Girl olmak istiyorum!’ gibi bir şey yazıyordu. Yanında da kızı vardı. Tanışmıştım giriş kuyruğunda. Hatta bir ara gazeteciler,haber kanallarından gelen insanlar bize mikrofonu uzatmıştı. Hep birlikte ‘Baby’ şarkısını söylemiştik.
Kapılar saat 5 gibi açıldı yanlış hatırlamıyorsam. Biletlerimize bakıp yanını yırttılar ve bize geri verdiler. Herkes koşarak stadyuma ilerliyordu. Girdik içeri. Konser alanı Silver, VIP, Diamond gibi bölümlere ayrıldığı için buranın da giriş yerleri vardı tabii. Silver’daydım. Girdik yine sıraya. Sıra bana geldi, görevli biletime baktı. Bileğime Silver yazılı bir şey taktı. Konser alanına giriş yaptık. Herkes resmen çıldırıyor. Düşünsenize, neredeyse 100 metre falan uzağımda idolüm var! Ama tabii ben sakinim çünkü inme indi gibi bir şey oldu bana.

Justin Bieber İstanbul Konseri
Konser normalde 19.00 gibi başlayacaktı. Ama gecikme oldu bunu ben de çözemedim hala. Hatta iki kızla kavga etmiştim konser öncesi. Hepimiz *Silver bölümü* yere oturduk. Birlikte sohbet ettik. Ama birbirimizi tanımıyoruz. Şarkı söyledik. Bir teyzenin gazabına uğradık ? DJ ile eğlendik türlü türlü şarkılar söyledik.
Hava karardı. Biz hala bekliyoruz. Bir ara sahneden Justin geçti gibisinden bir konu oluştu ve herkes çığlık attı.
Stadyum iyice doldu. Kızlar artık dayanamıyor ve öyle bir çığlık atıyorlardı ki sanırsınız boğazları yırtıldı. Ben hala inme inmiş bir şekilde tabii ? Neyse,birden dev ekranda bir anahtar simgesi çıktı. Geri sayım. İlk başta anlamadım sonra geri sayımın arkasından fon müziği verildi. Kalp atışı gibi bir şeydi. Saniyeye göre ritim tutuyordu. İyice heyecanlandık tabi. Sonra en son 20 saniye kala falan saymaya başladık.Ve 3-2-1…

Justin Bieber 2013 İstanbul
Evet Justin çıkmadı burada. Dev ekranda zenci bir adam konuşma yapıyordu. Video kaydı gibi bir şey. Sonra dev ekranda tünelin içinden geçermiş gibi bir şey oldu. Hepimiz bağırıyoruz. Bendeki inmenin yerini çığlıklar aldı. Sonra yine dev ekranda beyaz bir renk belirdi. Onun üstünde siyah,kanatlı bir Justin. Tabii bu da video kaydı…Sonrasında her yer karanlık oldu. Sadece konser alanı ışıklandırıldı. Ve Justin. Slow ay yürüyüşü gibi bir şey yaparak konser alanının en başına geldi. Etrafa bakındı. Biraz güldü falan. Sonra birden ‘Istınbılllllllllllllll’ diye bağırdı. Her saniyesinde çığlık atan biz bu sefer neredeyse böğürdük. O kadar harikaydı ki. Hatta konser başlamadan önce ambulansa götürülen arkadaşlarım vardı. Onlar için çok korktuk.

Justin Bieber Konseri

Sahneye,insanlar eline ne geçtiyse attı. Bu Justin’in sinirini bozdu. Bunu sevmediğini biliyorum. Çünkü tehlikeli şeyler de atabiliyorlar sahneye. Uyardı bizi ”Oyuncak atmayın,sahneye bir şey atmayın” diyerek. Kimse dinlemedi. Bir ayıcık daha atıldı. Justin bundan sonra ‘Tamam,peki’ diyerek sahne arkasına gitti. Bu,bizim ülkemizde yanlış anlaşıldı. Sahneyi terk etti gibi söylemler ortaya çıktı. Bu hiç hoş değildi. Çünkü sadece bir nedendi bu sahneye bir şey atılması. Gidip üstünü değiştirip geldi ve şarkılarına kaldığı yerden devam etti zaten.

Hiçbirimiz konserden çıkmak istemedik. Bileğimize taktıkları ‘Silver bilekliğini’ ve biletimi hala saklıyorum. Eve dönünce zorlada olsa yırtmadan çıkarabilmiştim.

Konserin en beğendiğim kısmı Justin’in bir daha uğrayacağını söylemesi ve herkesin Baby ve ALAYLM şarkısında eşlik etmesiydi.Bütün Belieber kardeşlerimi ve Justin’i gerçekten çok seviyorum.

Justin Bieber İstanbul