Zendaya ve Cher

Cher ve Zendaya, Paper Magazine‘in yeni Girls Crush serisinde beraber yer aldılar. Seride Bu iki ismin eşleşmesi çok uzak bir eşleşme değil. Her ikisi de çok yetenekli, oyuncu, model, şarkıcı… ve Zendaya modada risk almaktan çekinmeyen biri, Cher de uzun yıllardır böyle tanınıyor.

Zendaya, Cher hakkında şunları söyleyerek giriş yaptı: “Kırmızı halılarda şimdi Cher zamanı dediğim çok anlar oldu. Sizin yaptığınız şeyleri çok dikkatli incelemiştim, bence yaptıklarınız ezber bozan şeyler, özellikle kadınlar için. Sizden çok etkilendim. Bence moda bir açıdan sadece kadının gücüdür. Ayrıca geçmişten etkilenmek ve yeni şeyler icat etmek üzerinedir.”

Cher, stilinin yıllar içinde nasıl değiştiğini açıkladı. Sonny & Cher ikilisi zamanlarında Hippie görünümünden uzun zaman geçti. Zendaya’ya “Senin bu tarzı bulabileceğini bilemiyorum. Eğer bir film yaparsam ve kıyafetleri giyersem, bu tarz bir karaktere bürünürüm. Film sana yardım eder,” dedi.

Zendaya kabul etti ve ekledi “Farklı kırmızı halı törenlerinde kendi karakterimi farklı bir şekilde dahil ederek törene katılıyorum.” 2016 Grammy Ödülleri’ndeki Zendaya’nın saçı Twitter’da Billie Ray Cyrus’ın saçına benzetilmişti:

https://twitter.com/musicnews_shade/status/699380135074656256

Konu cinsiyete geldiğinde Hollywood’da bir çifte standard var. Kadınlar mükemmeliyetçiliğin kurbanı oluyorlar.

Cher bu konuda Zen’e “Çok zor bir iş, kadınlar için çok zor bir sektör. Benim başladığım zamanlara göre şu an daha iyi durumda. O zamanlar, kadınların kendilerini yönetmelerine izin verilmiyordu. İnsanlar kafanıza hafifçe vurarak sizi takdir etmek isterdi ve şarkı söyleme zamanı gelene kadar bir köşede durmanı söylerlerdi,” diyerek zorluğu açıkladı.