Ellen Page

Ellen Philpotts-Page, bilinen adıyla Ellen Page 21 Şubat 1987’de Halifax, Kanada’da dünyaya geldi. 2005 yılında oynadığı ‘Hard Candy filminden önce oyunculuk hayatına Kanada’da ki televizyon kanallarında başladı. Juno filminde ki ‘Juno Macguff’ rolüyle büyük ses getiren Ellen, daha sonra ‘X-Men: The Last Sund’ filminde rol adı.

Juno filmi, Ellen’a büyük bir başarı kattı ve bu filmle birlikte 24 ödül kazandı.

Ellen Page - Juno
Ellen Page – Juno

Bir öğretmen ve bir de grafik tasarımcısının kızı olan Ellen, genç yaştan itibaren tiyatroya büyük bir ilgi sardı. İlk deneyimi 1997 yılında, 5 yaşındayken kendisine Gemini ödülü kazandıran televizyon dizisi ‘Pit Pony’ oldu.

Ellen Page – Pit Pony

O zamanlar Kanadalı televizyon programlarıyla yoğun olan Ellen’ın oynadığı diziler arasında ‘Trailer Park Boys’ , ‘ReGenesis’ ve ödüllü ‘Marion Bridge’ bulunuyor.

Ayrıca, sevilen programlar ‘Family Guy’ ve ‘The Simpsons’da seslendirme yapmıştır.

BEYOND: TWO SOULS

2013 yılında Playstation 3’e özel olarak çıkan oyunun ana karakteri Ellen Page seçildi.Ellen, bu oyunda Jodie Holmes’ı canlandırmaktadır.

Konusu, Jodie’nin ikiz kardeşi olan Aiden’ın küçük yaştan beri bir ruh olarak onunla iletişim kurup bütün zorluklardan başa çıkmasını alan bir oyundur.

(OYUNU KESİNLİKLE ÖNERİRİM!)

Özel hayatı; Ellen, geçen sene Las Vegas’ta katıldığı LGBT konferansında eşcinsel olduğunu açıklamıştır.