Eminem

Eminem, ulaştığı en ağır kilosu ve 36 kilodan fazlasını vererek nasıl daha sağlıklı bir insan haline geldiği hakkında konuştu.

42 yaşındaki rapçi, Men’s Journal‘ın yeni röportajında “2007’de aşırı doz haptan hastaneye yatmıştım. Yaklaşık 103.5 kiloydum,” dedi. “Nasıl bu kadar kilo aldığımdan emin değilim ama birkaç fikrim var. Yıllardır kullanıyor olduğum Vicodin ve Valium* midemde bir boşluk oluşturmuştu, karın ağrısından kaçınabilmek için de ikide bir yiyordum.”

“Rehabilitasyondan çıktığımda kilo vermem gerekiyordu ama aynı zamanda bunu makul bir yolla yapmam lazımdı. Aklımı kaçırana kadar sarhoş olmazsam uyumada sıkıntılar çekiyordum. Böylece koşmaya başladım,” diye devam etti. “Bu sayede doğal yoldan aşırı endorfin alıyordum ama bu aynı zamanda uyumama da yardımcı oldu, yani mükemmel bir şeydi. İnsanların bağımlılıklarının yerine egzersiz yapmaya başlamalarını anlamak artık kolaydı. Başka bir şey için bağımlı oluyorsunuz ama bu bağımlılık onlar için iyi olan. Bir bağımlı beyne sahiptim ve olay koşuya gelice, sanırım biraz fazla ileriye taşımıştım bu işi.”

Em, “Kahrolası bir hamster gibiydim. Koşu bandında günde 27 kilometreden fazla koşuyordum.” sözlerini de ekledi. “Sabahları uyanacak, stüdyoya gitmeden önce bir saat içinde yaklaşık 14 kilometre koşacaktım. Daha sonra bir saat içinde diğer bir 14 kilometreyi de eve geldiğimde koşacaktım. Kaloriler hakkında tam bir OKB olmaya başlamıştım, her gün 2000 kalori yaktığımdan emin olmam gerekiyordu. En sonunda yaklaşık 67 kilo vermiştim. Sakatlık noktasına gelene kadar koştum. Tüm o koşmadan kaynaklı sürekli yaralanmalar kalça fleksörlerimi parçaladı.”

*Vicodin: Bağımlılık yapan bir ağrı kesici.

*Valium: İnsanlar üzerinde aşırı sakinleştirici etkisiyle bilinen bir ilaç.