Gigi Hadid

Gigi Hadid‘in vücudunun yanı sıra yüzünün güzelliği de çok konuşulan konular arasında. Fakat şu da bir gerçek ki yüzünün güzelliği ortaya yapılan doğru ten makyajıyla çıkıyor!

Özellikle şu zamanlarda ten makyajı yapmak zor çünkü hava aşırı sıcak! Fondöten kullandığınızda yüzünüz kusma yapabilir, ama doğru fondöten kullanımı her sıcaklıkta rahatlıkla ten makyajı yapabilmenizi sağlar!

Gigi Hadid Yüz Makyajı

Peki doğru fondöteni nasıl bulacaksınız?

Benim önerim fondöteni en çok kusma yapan yerinize sürüp almadan önce 1-2 saat cildinizde inceleyin. Şu mevsimde kullanılabilecek en doğru fondöten şu sıralar da çok revaçta HD mat fondötenler! (Ben Farmasi-Stay Matte fondötenini kullanınca çok güzel sonuç alıyorum.) Fakat cildiniz çok yağlı yapıdaysa tinted cream (renkli krem) ya da BB kremlerden kullanabilirsiniz. (Ben MAC‘in LightfulC tinted kremini çok severek kullanıyorum.)

Fakat bu görselde benim en dikkatimi çeken şey kullanılan highlighter ve çok abartı olmayan kontür oldu. Onlar için ise en güzeli alacağınız yerde deneyip cildinizde görmenizdir.

Sıcak havalarda krem ürün kullanıyorsanız, sabitleyiciyle makyajınızı sabitlemenizi tavsiye ederim. Umarım yararlı bir yazı olmuştur!