Exo

9 üyeli popüler K-pop grubu olan Exo‘nun Çinli hayranları, Şangay Spor Salonu’na favori gruplarının 3 saatlik performansını izlemek umuduyla gelip de sadece 30 dakikalık bir performansla karşılaşınca sinir ve hayal kırıklığıyla konserden ayrıldılar.

Hayranlar “K-Friends” konseri için bilet başına en az 617 dolar ödediler. Ön sıradaki koltuklarsa 1,500 dolardı.

Ama grup sadece beş şarkı söyleyerek 30 dakikalık bir performans sergilediklerinde hayranlar gerçekten sinirlendiler. Ayrıca grubun 8 üyesi gösteride yer aldı, gösteri faturasında tüm üyelerin olacağı belirtildiği halde.

Allkpop.com‘da konser organizatörlerinin 3 saatlik konser sözü verdiği söylendi ki bu da grubun en az 10 şarkı performansı sergilemesi demek.

Exo’nun Asya konserlerinin hepsi sıklıkla doluyor. Çinli seçmenler sayesinde, grup geçen yıl Mnet Asya Müzik Ödüllerinde Weibo Global Fan’s Choice Male Group ödülünü kazanmıştı.

“K-Friends” konserinin internette yayınlanan videolarında da grup performanslarını bitirdiğinde sinirli kalabalığın isyan çıkarmak için hazır beklediği açıkça görülüyor.

Mutsuz hayranlar bu kötü organize edilmiş ve aldatıcı konser hakkındaki hislerini Weibo hesaplarından paylaştılar. Ayrıca birçoğu geri ödeme talep ettiler.

South China Morning Post’ta bildirildiğine göre Şangay Kültür Yönetimi iadelerin ödenmesi için organizatörlere talimat verdi fakat Şangay’da ancak yüz yüze böyle bir şey yapılabilir.