Beyonce Konser Anıları

Beyoncé’yi Londra’da canlı seyreden İlayda, konser anılarını bizimle paylaştı. Güzel yazısı için teşekkür edip geçmiş doğum gününü kutluyoruz ??

2 Temmuz Beyoncé Londra Konseri, Wembley Stadyumu

İngiltere benim için her zaman önemli bir yerde olmuştur ancak idolüm olan Beyoncé‘yi ilk kez izlediğim yer olduğu için artık çok daha önemli bir yerde 🙂 Hiç vakit kaybetmeden direkt konser gününe götürüyorum sizleri.

Saat sabah 08:45‘te sıraya girmiştim çünkü Türkiye’den de bildiğim gibi büyük sanatçılar için konser sıraları çok erken başlar. Nitekim Beyoncé için de öyle olmuştu ve sabaha karşı 02.00’de elinde çadırıyla battaniyesiyle gelen bir ekip vardı. Yine de sıranın ön kısmındaydım dolayısıyla içeriye girince de güzel bir yere denk gelecektim kuşkusuz.

Beyonce Wembley Konseri, Londra

Genel olarak gittiğim en medeni konser olduğunu söyleyebilirim. Sırada ne kaynama yapanlar oldu ne de birbirini itip kakan. Güvenlik görevlileri de oldukça güler yüzlü ve sempatik insanlardı. Keşke bunları ülkemizde de görebilsek açıkçası.

Saat 17.00‘de kapılar açılacaktı ve açılmadan önce genel duyuru yaptılar. Kimsenin koşmamasını aksi takdirde sıranın en arkasına alacaklarını söylediler. Çok şaşırdım çünkü şimdiye kadar en öne gelebilmek için bütün konserlere koşarak girmiş biriyim. Derken saat 17.00 oldu ve turnikelere geldik. Turnikelerde biletin üstündeki barkodu okutup öyle içeri giriyorsunuz. Bizdeki gibi biletin ucunu koparıp bileklik verip almıyorlar içeri. Çanta kontrolünden sonra da bileklik takıyorlar ve koşmadan yavaşça içeri giriyorsunuz.

Beyonce Konser Bileti

İçeri girdiğimde bariyerlere geldim ve en önden podyumu seyredebileceğimi gördüm. Benim için o an her şey durdu diyebilirim 🙂 Devasa hoparlörler ve dönen kutu şeklindeki barkovizyon ile akşam 20:40‘a kadar Beyoncé’yi bekledik. Beklerken Tinie Tempah ve Zara Larsson bizleri eğlendirdi.

Her geçen dakika bizim için heyecanı biraz daha arttırıyordu tabii 🙂 Derken “Formation” şarkısı başladı ve Beyoncé meşhur siyah şapkasıyla sahneden yükselerek geldi. Tüylerim diken diken ve ağzım açık sadece öyle bakakaldım. Hayal gibi geliyordu. Yıllardır takip ettiğim ve görme imkanımın olmadığını düşündüğüm Beyoncé karşımdaydı ve hava geç karardığı için santim santim onu inceleyebilme fırsatım oldu. O kadar yakınımdaydı ki elimi uzatsam dokunabilirdim 🙂

Konserin Başlangıcı – Video

Yaklaşık üç saat süren konserin tadı hala damağımda. Yaklaşık beş kostüm değiştirdi ve azar azar da olsa neredeyse eski/yeni bütün şarkılarını söyledi. Dansına ve dansçılarına ise söyleyecek tek bir kelimem yok. Kesinlikle harikalar. Hem bu kadar yakın görebildim onu hem de onunla etkileşime geçebildim. “Diva” şarkısından sonra “Today is my bday I came from Turkey” yazan pankartımı kaldırdım ama göreceğini hiç düşünmedim. Yürürken durdu, bakıp gülümsedi, “happy birthday” dedi, göz kırpıp barış işareti yaptı ve gitti. 90 bin kişi içinde sadece bana yaptı ve gerçekten kat ettiğim mesafelere, harcadığım günlere ve paraya değdi. Bana bakıp bunları yaptığı an 3 saniye ama 3 yıl gibi geldi bana doğrusu 🙂

Neredeyse 2 buçuk saat sürdü konser ve üzülerek Wembley‘den ayrıldık. Konserin bittiğini uzun süre kabul edemedik. İlk kez izleyenler de hayranlık içindeydi onuncu kez izleyen de. Fakat şunu söyleyebilirim ki fırsatınız olursa ülkenize gelmesini beklemeden gidebildiğiniz yerlere gidip bu deneyimi birebir yaşayın. Kelimelere dökülebilecek gibi bir konser değil. Beyoncé etkisi bambaşka 🙂

Konsere dair diğer paylaşımlarım ya da sorularınız için instagram.com/ilaydaturhan ya da twitter.com/ilaydaturhan üzerinden bana ulaşabilirsiniz. Herkese müzik dolu günler dilerim 🙂

İdolünü görme hayalleriyle yaşayanlara neler söylemek istersin?

Beyoncé‘yi görmek yaklaşık on yıldan fazladır kurduğum bir hayaldi. Onu ulaşılmaz ve ülkemize gelmesi mümkün olmayan bir sanatçı olarak gördüm hep. Başka bir ülkede izleme imkanımın -maddi ya da manevi- olabileceğini sanmıyordum. Derken aradan yıllar geçti ve gerçekleşti, hatta konserin üstünden bir hafta geçti bile 🙂 Biraz bekleyince ve o doğrultuda emek harcayınca herkes hayallerine ulaşabilir yeter ki hayal kurmaktan vazgeçmeyin. Gerçek olunca yaşadığınız mutluluk paha biçilmez oluyor 🙂 İdolünüze ulaşmak sandığınız kadar zor değil, sadece biraz zaman alıyor.

Fotoğraflar

Konserde Çalan Şarkılar

Beyonce Wembley Konseri Şarkı Listesi