Jared Leto, Rolling Stone dergisinin Ağustos ayının sayısında yer alan ünlü oldu.

44 yaşındaki Suicide Squad’ın yakışıklı oyuncusu Leto, Joker ve hayatını kaybeden eski Joker Heath Ledger hakkında konuştu.

Hem aktör hem de müzisyen olması üzerine: “Birçok insan hem aktör olup da hemde müzisyen olmamı tam olarak idrak edemiyordu. Bu yüzden böyle düşünen insanların deli olduğunu düşünürdüm. Konser turlarım olduğunda film tekliflerimi kabul etmediğim zamanlar oldu hatta kabul etmediğim için insanların kafalarında ‘Neden kabul etmedi?’ diye soru işaretleri oluştu. Yaptığım turlar yüzünden kabul edemediğim bazı filmler ise büyük bir ilgi almış, dünyada şu ana kadar yapılan en büyük film olmuştu.”

Joker’ı oynaması üzerine: “Joker her şeyi gönül rahatlığıyla, hiç düşünmeden yapan birisi. Burada ondan öğreneceğiniz çok şey var. Yaptığı çılgınca şeyler ve kötülükler bunun dışında tabii. İnsanların serinkanlı olabileceğini öğrendim ondan. İnsanlar kararlarını verir ve kafasına koyduğu şeyi yapar. Ama bunun çılgınlıkla bir alakası yok; bunun kendini kontrol edebilme ve bir şeye tam olarak bağlı olarak, her şeyi tartarak yapmakla alakası var.”

Heath Ledger üzerine: “Heath bir Joker olarak elinden gelen en mükemmel, en kusursuz performansıyla bizi kendine kanıtladı. Beyaz perde camiasında ki bütün harika performanslar ondandı. Onunla daha önce tanışmıştım, onu bu kadar çok iyi tanımıyordum. Harika bir insandı.”

Jared Leto’nun Joker olarak karşımıza çıktığı Suicide Squad filmi 6 Ağustos’ta tüm sinemalarda!