CL

Yakından Tanıyalım kategorimizde bugün tanıtacağımız kişi K-Pop yıldızı Lee Chae-rin olacak. Kısaca CL olarak tanınan şarkıcı 26 Şubat 1991 doğumlu ve Balık burcu. K-Pop grubu 2NE1‘ın üyelerinden birisidir.

Biz bu yazımızı hafta sonu hazırlamaya başlamıştık. Bugün çıkan haberlerde CL’in ABD için single’ının yayınlanacağı ve Elle Kore’ye kapak olduğunu öğrendik. Şarkıcıya biraz uğur da getirmiş olduk ? Umarız güzel bir yazı olmuştur. Yazının hazırlanmasında YG Gerçekleri. sayfası admininden yardım aldık, ona buradan teşekkür ediyorum.

Moda

CL’i araştırdığınızda modanın onun için çok önemli olduğunu görüyorsunuz. Onunla röportaj yapan ve yazılarında bahseden siteler modaya ağırlık vermeye çalışmış. Kankileriniz Jeremy Scott ve Alexander Wang olunca tabii böyle anılmanız çok doğal.

CL arkadaşlıkları dışında moda etkinliklerine katılarak da bu piyasada yer alıyor. Vogue‘un en son düzenlenen New York Fashion Week etkinliğinde sahnedeydi. DKNY şovunda sahnede yer aldı. Twitter’da CL’s Wardrobe (CL’in Dolabı) isimli bir hesap bile var. Bu hesapta CL’in kıyafetleri paylaşılıyor. En kilit cümleyi ise sona bıraktım. “Eyeliner benim yüzümün bir parçası” diyor şarkıcı.

Müzik

Solo şarkılarının isimleri CL’in müzik karakteri hakkında bize mesaj veriyor sanırım. Hello Bitches, The Baddest Female gibi isimlerle rap karakterini ortaya koymak istiyor. Aynı zamanda grubun liderliğini de o yapıyor.

Skrillex, Diplo gibi isimlerle daha önce çalışmış. Diplo ondan övgüyle bahsediyor. “K-Pop dünyasının Nicki Minaj’ı” diyerek arkadaşına desteğini vermiş.

Sıcak Bir Haber

ABD piyasasına giriş yapacağı birkaç yıldır bahsediliyordu. Bugün 19 Ağustos’ta ABD açılımını yapacağını öğrendik. Çıkacak single’ın adı “Lifted” olacak. Çıkan söylentilerde klibin 1 yıl önce çekildiği ve bekletildiğini de okuduk. Şarkıcının anlaştığı kayıt firması SB Project, Justin Bieber, Ariana Grande, Cody Simpson, Carly Rae Jepsen, Rixton gibi isimlerle çalışmış bir firma.

Liderlik Vasfı

Şarkıcının liderlik vasıflarını kanıtlayan şeyler var.

2011’de Japonya’da yaşanan bir depremde grup üyelerinden Dara tam 34.katta ve depremin büyüklüğü 9.0. Dara, korkudan çıkamıyor ve yardım istiyor ancak kimse yardım etmiyor. CL yardıma koşuyor. Daha sonra beraber 34 kat merdivenlerden iniyorlar. CL bu olayla ilgili “Ölürsek, beraber ölürüz dedim. Başka hiçbir şey düşünmedim,” demiş.

Bir diğer olay ise ayrılan grup üyesi Minzy ile ilgili olacak. Minzy, tek başına bir müzik festivaline gitmek istiyor. Bu olay gerçekleştiğinde CL 19,20 yaşlarında. “Minzy’nin orada başına neler gelir? Gizlice takip etmem lazım.” diyerek adeta bir anne iç güdüsü ile peşinden gidiyor.

Son anlatacağımız şey ise grup üyesi Park Bom hakkında olacak. 2014 yılındaki bir performansta 2NE1 sahneye Bom olmadan çıkıyor, çünkü Bom hakkında çıkan bir skandal var. Aşağıdaki o performansın videosunda Dara, Bom’un sahne kıyafetinin üstünü giymiş. Minzy ise Bom’un sahne şortunu giymiş. Ayrıca sahnede dururken aralarında hep bir boşluk bırakıyorlar. Performansta ikinci şarkıya başlarken CL “Baby I miss you and it gotta be you,” diyor. Hem şarkıyı Bom’a ithaf ettiği hem de Bom’un en sevdiği şarkı “Gotta Be You“yu şifreli bir şekilde kastettiği söyleniyor. İkinci şarkının adı bu arada “Come Back Home”

Kısa Kısa

En Sevdiği Yiyecek:

“Her zaman üzüm aromalı sakız çiğnerim.”

Günlük Rutini:

“Duş alırım ve yüz maskesi yaparım.”

Ona verilen en iyi tavsiye:

“Babam bana bir şeye odaklanıp ona vakit ayırırsam sonuçlarını göreceğimi anlatırdı. Telaşlandığım ya da kaybolduğum anlarda bu tavsiyeyi hatırlarım.”

İlham aldığı şeyler:

“Sinema, sanat ve insanların hikayeleri. Sohbet etmeyi ve iletişim kurmayı çok seviyorum. Herkes çok farklı bir hayat yaşıyor.”

En büyük amacı:

“Yaratıcı olmak ve insanları etkilemeye devam etmek istiyorum. Umarım bu yolda ben de etkilenirim. Bu hedefimi küçük adımlarla yapmaya çalışıyorum. Acele etmek istemem, çünkü doğru bir şekilde yapmak istiyorum.”

Sahne dışındaki CL:

“Arkadaşlarımla takılmayı severim. Dışarıda kahve içmeyi bile sevmem. Evime çağırırım ve film izleriz ya da öylesine takılırız.”

Fotoğraflar