Aslında çılgın saç rengine boyatmadan sahip olmanın 3 yolu var. 2 tanesini siz yorumlarda tahmin ettiniz ama ben yine de açıklık getirmek istedim konuya.

1) Saç Tebeşirleri: Ekonomik olarak ve uygulama kolaylığı olarak en rahatı saç tebeşirleridir. Fakat ben hiç önermiyorum. Saçlarda kuruma,yıpranma,sertleşme yapıyor. Ama bir defalık kullanıcam sorun değil,derseniz kullanabilirsiniz. Kozmetik ürünlerinin satıldığı mağazalarda bulabilirsiniz.

2) Sprey Boya: İsterseniz saçınızın bir bölümüne isterseniz hepsini kolaylıkla uygulayabileceğiniz bir yöntem spreyle boyamak. Sadece etrafı kirletme olasılığınız var bu yöntem ile. Fiyatı markadan markaya değişiyor. Saçta gözle görülür bir yıpranma olmuyor,yıkanma ile geçiyor. Saç tebeşirleri gibi kozmetik ürünlerinin satıldığı mağazalarda bulabilirsiniz sprey boyayı da.

(Her iki ürünü de kullanırken herhangi bir alerjik durumunuz varsa saçlarınızın diplerine getirmemeye çalışın.)

3) Peruk/Çıtçıtlar: Benim size önerim eğer bütçeniz uygunsa bu maddeyi kuaförlerde uygulamanız. Özellikle çıtçıtlar çok güzel iş görüyor ve biraz paraya kıydığınız vakit gerçek saç gibi duruyor. Saçta yıpranma,sıfır. Peruk işi biraz rahatsızlık verici,özellikle sıcaklarda ama illa mavi saçla gezmek istiyorum ve saçımda hiç yıpranma olmasın diyorsanız başka çareniz kalmıyor maalesef.

Ayrıca birkaç yerde okudum ve “Manic Panic” adlı bir markanın yarı kalıcı boyaları varmış. Amonyak içermediğinden kalıcılığı normal boyaya göre azmış. Fakat akıcılığı fazla olduğundan saçı önce açmak gerekiyormuş. Bu 3 madde size uymuyorsa buna da bakın derim! (Lütfen bu maddeyi iyi araştırın kendim denemedim,yanlış sonuçlara neden olsun istemiyorum.)

Aslında sizlerin de bildiği yöntemleri biraz açarak anlatmak istedim.

1 ve 2. madde uygulama yönünden daha pratik bir peruk ya da çıtçıt almaya göre,bu yüzden kararı yine size bırakıyorum. Uygulamalar hakkında sorunuzu yorumdan sorabilirsiniz.