Kim Kardashian, 5 Ağustos Cuma günü Los Angeles’ta düzenlenen #BlogHer16 Experts Among Us Konferansı’na katıldı.

35 yaşında ki reality show yıldızı Kim’e feminist olup olmadığı sorulduğunda kendini feminist biri olarak görmediğini açıkladı.

“Feminist olduğumu düşünmüyorum. Bir insanı sınıflandırmayı veya kendimin sınıflandırılmasını sevmem. Ben, sevdiğim şeyleri yaparım ve kendime güvenen bir kadın olmayı isterim. Bizleri (kadınları) elbette destekliyorum. Eğer yanımda sevdiklerim varsa o an benden mutlusu olamaz. Kadınlara çok fazla değer veriyorum. Yani demek istediğim kadınlar cinsel obje olarak kullanılmasın, kadın-erkek eşitliği sağlansın ve kadınlara yaşama özgürlüğü getirilsin. Eğer kendinizi herhangi bir şey yaparken rahat hissetmiyorsanız, bunu bir daha yapmamalısınız. Bütün bunların sınıflandırmakla alakası yok. Sadece kendin ol ve içindeki ‘kendine güvenen’ kızı ortaya çıkar.”

BlogHer kampanyasının kurucusu Elisa Camahort, Kim’in sosyal medyada paylaştığı çıplak fotoğrafları hakkında sordu sordu ve Kim ise şöyle bir cevap verdi:

“Çünkü kendimi iyi hissediyorum! Çocuk yaptıktan sonra, hele ki iki çocuktan sonra, kendimi iyi hissettim. Sanırım yaklaşık 30 kilo verdim!” Kim devam etti. “Bilirsiniz işte, sabah erkenden kalkarsınız ve bir çocuğunuzu beslersiniz. Daha sonra birkaç saatliğine koşuya çıkarsınız, geri döndüğünüzde ise öteki çocuğunuzu beslersiniz. Biraz zaman geçtikten sonra diğer çocuğunuz uyanır ve çocuğunuzu beslersiniz. Yani demek istediğim dört kişilik bir evde dikkat etmem gereken bir sürü husus var.”