Twitter Aşk Hikayesi

Şirketlere ait Twitter hesaplarının arkasındaki insanlar, bizim için her zaman gizemli olmuştur. Esprili,yaratıcı ve esrarengiz olan bu kişiler sosyal medyanın tanınmamış kahramanlarıdır.

Fakat, bir kadının Waterstone Kitabevi‘ne attığı tweet yalnız adamın kim olduğunun ortaya çıkmasına değil aynı zamanda da bir aşk hikayesine ve hatta evliliğe neden oldu.

Her şey bir tweetle başladı. 2012 yılında, Waterstone’un tweetleri Victoria Carlin‘in çok hoşuna gitmişti ve gizemli flörtüne tweet atmaya karar vermişti.

Victoria “Bu hesabı kim yönetiyorsa onunla aşk yaşıyorum.”

Waterstones Kitapevi “Pff, o gerçek hayatta hayal kurulabilecek biri değil.”

Aslında, Victoria’nın yanıtladığı tweet Pokemon hakkındaydı. Fakat tweeti fark edilmişti. Waterstone flörtü ona cevap vermişti.

Victoria daha sonra ise “Kitap kurtları > ideal erkek #girlfacts” tweetini attı.

Daha sonra olanlar sadece hayallerde olabilecek bir şeydi.

Şu an kocası olan Jonathan O’Brien‘a göre, ikisi tekrar tweetleşti ve şahsen tanışmadan önce biraz daha böyle ilerlediler.

Mashable’a konuşan Jonathan ”Bir gün Victoria elinde donutlarla dükkana geldi, onları yedim. Sanki bir yabancının vermediği yiyecekmiş gibi,” dedi.

Jonathan’ın öğle paydosunda ikili kısa bir yürüyüşe çıktı ve sonra birlikte bir kokteyl bara gittiler.

”Basitçe çıktığım en iyi ilk randevuydu (umarım sonuncu olur). Ona hediye olarak  ‘Oz Büyücüsü’ isimli kitabı almıştım çünkü Victoria filmini ne kadar çok sevdiğinden bahsetmişti,” diye devam etti.

4 yıl sonra, Victoria ve Jonathan Londra’ki Islington Town Hall’da evlendiler. Pokemon hayatlarını etkilemeye devam ediyordu.

“Düğünün başlamasını beklerken Jynx yakalarken.”

Ve, elbette ilk tweetten Victoria’nın, Jonathan’ın ve diğerlerinin konuşmalarında özel olarak bahsedildi.

”Hiçbirimiz diğerlerinin bundan bahsedeceğini bilemezdik.” dedi Jonathan.

Ve kalanı,onların da dediği gibi, Twitter hikayesi.

Twitter Aşk Hikayesi