Eğer bir dizi posta puluyla anılmıyorsanız o kadar da başarılı olmuş sayılmazsınız. Park Hae Jin, Çin’deki pullara ve arama kartlarına yüzü basılan ilk Koreli aktör olma onuruna erişti.

Allkpop.com‘daki haberlere göre, pul takımı mayıs ayında 100 tane sınırlı sayıda üretilecek ama genel piyasada da satışa sunulacak. Pulların satışını üzerinde aktörün yüzünün bulunduğu ön ödemeli arama kartları takip edecek.

Park, başrolünde oynadığı bu yıl başlayan Kore dizisi “Cheese in the Trap“le Çinli kadınların kalbini çalan en ünlü Korelilerden biri.

Pullar, Çin kültürüne bağlılıklarını gösterdikleri 100 tane en etkileyici figürün olduğu Çin Ulaştırma Bakanlığı ve Çin Posta’sının ortak ürünü.

Park Hae Jin Pul

Sınırlı sayıdaki Park Hae Jinlerin satışı 698 yuan (304 lira), genel piyasada satılacak olan versiyonu ise 0.80 yuan (35 kuruş) olacak. Arama kartlarının satışı ise 120 yuan (52.50 lira) dan olacak.

Park bu onura erişen ilk Koreli aktör olabilir ama K-Pop grubu Super Junior-M 2008’de Çin’den pul alan ilk ünlülerdi.

Bu girişim ile Park, son Qingming festivali için yüzü “Hell” notlarına bastırılan bir zamanların popüleri Song Joong Ki’yi gölgede bırakmış oldu.