Alacakaranlık Serisi ile ünlenen güzel oyuncu Kristen Stewart‘ın gerek sokak gerekse kırmızı halı stili her zaman sorgulanmıştır. Bir kesmin hiç hoşuna gitmezken bir kesmin çok hoşuna gitti Kristen‘ın stili. Ben “çok hoşuna giden” kesmin içindeyim! Gerçekten farklı bir stile sahip ve giydiği,kombinlediği kıyafetleri herkes aynı “cool”lukta taşıyamaz bence.

Bu yazımda Kristen‘ın kombinlerine genel bir bakış atıp,kendi stilini yaratmasında hangi noktalar yardımcı olmuş onlardan bahsedeceğim.

1) Kot Pantolon Rahatlığını Şık Olarak Yakalayın: Kristen günlük kullanımında kot pantolondan hemen hemen hiç ödün vermiyor. Kotun rengi değişiyor,paça boyu değişiyor ama kot hep var hayatında. Eğer Kristen tarzını yakalamak istiyorsanız kot pantolonunuzu baştan giyin. Bu sıcak havalarda sizi bir nebze rahatlatması adına paçalarını kıvırıp kapri kot şeklinde kullanabilirsiniz. Zaten Kristen da kıvrık paça kot seviyor,başta da bahsettiğim gibi.

2) Yazın Tişört Kışın Tişört + Ceket: Maskülen stil yakalamaya çalışıyoruz,hem de Kristen‘ınki gibi… O zaman bol tişörtleri kesinlikle kafamızdan çıkarmamamız lazım! Giyeceğiniz basic ya da üstünde değişik desenler buluna bol tişörtünüzü içinize sokabilirsiniz ya da yandan bağlayabilirsiniz her iki şekilde de Kristen havasını yakalamış olacaksınız.
Kristen‘ın günlük yaşantısında çok dikkatimi çekmemiş olsa da katıldığı şovların birkaç tanesinden gözlemlediğim kadarıyla tişörtün üstüne ceket giyerek biraz daha resmileştiriyor kot-tişört olayını. Kışın da Kristen sadeliği ve rahatlığından vazgeçmek istemiyorum diyorsanız tişörtünüzün üstüne ceket ya da ekoseli gömlek giyebilirsiniz. (Günlük hayatında da deri ceket tercih ediyor Kristen.)

3) Bence Kristen‘ın stiline maskülen havasını veren gerçek dokunuşlar bunlar: spor ayakkabı ve şapka/bere. Spor ayakkabıları kaba skate ayakkabıları tarzında olmuyor. Daha çok Converse ya da Vans tarzı ama zarif ve ince tabanlı model seçiyor spor ayakkabılarını. Bu da belki stiletto giyse kadınsı olacak bir kombini maskülene çeviriyor. Ayrıca dağınık saçlarını kapatmaya çalıştığı imajını verdiği şapkaları da ufak ama önemli bir ayrıntıyla kombini kapatıyor.

Genel bakış atacak olursak Kristen‘ın stili hakkında bunları diyebilirim sanırsam.