Pek çok yayın organı, Lorde’un röportajında Taylor Swift hakkında söylediklerini yanlış okumuş.

Pek çok yayın organı, Lorde’un röportajında Taylor Swift hakkında söylediklerini yanlış anlamış. Lorde, Sunrise röportajı sırasında “Swift tayfasının (squad)” bir parçası olmadığı şeklinde açıklamalar yapmıştı. Bu açıklamalar doğal olarak pek çok yayın organı tarafından “Taylor Swift’i sevmiyorum” şeklinde anlaşılmış ve bu yönde manşetler atılmış, haberler yapılmıştı.

Lorde günün ilerleyen saatlerinde Twitter’da bir açıklama yaptı ve Taylor ile olan arkadaşlığıyla ilgili yanlış anlamaları düzeltti. Bu açıklamasında Lorde:

“Taylor çok sevgili bir arkadaşım. Onu çok seviyorum. Söz konusu röportajda, sadece [Davie] Bowie ve Patti Smith hakkında konuşuyorduk – bunlar ‘idol’ demiştim, ben Taylor’la değil, Bowie ve Smith ile arkadaş olmadığımı söylüyordum!

İnsanların bu “tayfa”(squad) lafını rahatsız edici bir söz olarak algıladıklarını fark ettim. Benim kastettiğim asla özel bir kulüp ya da gizli bir topluluk değildi. Uzaktan tanıdığım, bildiğim ve daha önce hiç karşılaşmadığım kişileri kastetmiştim.

“Tayfa” kelimesini olumsuz bir anlam yükleyerek kullanmadım.

Bir kez daha söylemek istiyorum ki Taylor beş yılda yaşadığım tüm iyi ve kötü zamanlarımda yanımda olmuştur. Taylor’ı çok seviyorum!”