Iron Man

Demir Adam Kahramanların Savaşı 2 çizgi roman serisinin sonunda Tony Stark’a veda edip onun yerine gelen Riri Williams‘a merhaba diyeceğiz. Akıllara gelen ilk soru şu: Kendisine Demir Kadın mı diyeceğiz? Ve ikinci, biraz daha az önemli olan soru ise: Bu crop-top ne iş?

Marvel Iron Man

Tony Stark’ın Riri’nin devralışına nasıl bir yol açacağını bilmiyoruz ama Tony’nin en yakın arkadaşının ölümü, şirketinin çöküşü ve biyolojik ebeveynlerinin ortaya çıkması gibi bir sürü meseleyle uğraşırken bir de dünyayı kurtarmaya çalışması biraz fazla gelmiş olabilir.

Söylenenlere göre Riri Williams daha 15 yaşındayken MIT’ye kaydolmuş ve yurt odasında kendi Demir Adam kostümünü tasarladığını öğrendiğinden beri Tony’nin dikkatini çekmiş. (Tekrar soruyoruz, o zaman bu crop-top ne iş?) Ama yine de: E V E T. Marvel’ın Miles Morales ve Jessica Jones ile başlayan bünyesine güçlü kadın karakterler dahil etme işini bir süredir yaptığını biliyoruz. Ve bu kadın güç karakterinin de bilimsel yeteneğini kullanarak şiddete karşı ayaklanacağını görmeyi bekleyebiliriz. Bastır kızım!