Hozier

Melisa Anlatıyor

Yazımı okuyan herkese merhaba. Ben geçen gün en sevdiğim gruplardan biri olan Hozier‘in ve Rhodes‘un konserine gittim, ama heyecan aylar öncesinden geleceğini duyduğum andan beri vardi. Tamam, daha önce konserlere gitmiştim – Justin Bieber ve Lady Gaga gibi – ama ilk kez bir konsere tek başıma gidecektim. Bir de Rhodes’un da ön grup olacağını duyunca bayılacaktım resmen ?
Konser günü kapıların açılmasına 1-1 buçuk saat kala ordaydım ve sıraya girdim herkes gibi. Hava soğuktu ama heyecandan terliyordum resmen. Konser alanına girdiğim an hemen iyi bir yer kapabilmek için koştum ve en önlerde yerimi aldım.

Konser Anıları kategorisinde yazılmış tüm yazılar için tıklayın

Konser 1 saatte Rhodes’un sahneye çıkmasıyla başladı. Buradan herkese tavsiye ediyorum, eğer Rhodes bir daha gelirse kesinlikle konserine gidin. Böyle bir ses performansı kaçırılmamalı. Rhodes’dan sonra Hozier sahneye çıktı ve “Good Evening” diyip hemen şarkı söylemeye başladı. Heyecanlıydı sanırım her şeyin yolunda gidip gitmeyeceğini öğrenmek istiyormuş gibiydi. Bir an önce zaten ilk şarkıdan sonra her şarkıdan önce şarkının konusunu falan anlattı.
Hozier’in sesi o kadar mükemmeldi ve kendisi de kendinden o kadar emindi ki yüksek notalarda şarkı söyleyip tekrar etmemizi istedi ve sonuç gerçekten komikti.

Konserde dikkatimi çeken şeyler ise her şarkıda farklı gitar kullanmasıydı ve su yerine çay içiyor olmasıydı ki bunlar bence böyle bir performans için çok önemli.
Konserden sonra herkes aniden ulaşım araçlarını kaçırmamak için dışarı koştu ama ben şanslıydım çünkü arenaya yakın oturuyorum. Bu yüzden mekan kapanana kadar bekledim ki gerçekten büyük bir şans dibime geldi. Rhodes önümde, arkası bana dönük arkadaşlarıyla sohbet ediyordu ve ben arkasından Rhodes diye bağırdım (bir şekilde onun o olduğuna emindim) ve bana döndü ve yanıma geldi. Fotoğraf falan çekindik ve konser biletimi imzaladı, hem de adıma. Hâlâ o günden beri bir tuhafım. Resmen rüya gibi geçti ve hâlâ o rüyanın içinde gibiyim ?

Konser’in videolarını Youtube hesabımda paylaştım ve beni diğer hesaplarımdan da takip edebilirsiniz.
Youtube: https://m.youtube.com/channel/UCy7b_V0reucnoo6EmbKBbGg
Instagram: Melisa Yapabas
Tumblr: http://coolmusiklieber.tumblr.com/

Birdal Anlatıyor

Hozier’ı Take Me To Church şarkısı ile tanıdım. Şarkıyı keşfettiğim andan itibaren yüzlerce kez dinlemişimdir 🙂 Bir gün Biletix’te gezinirken tesadüfen Hozier’ın konseri olacağını gördüm. Kendi kendime bu konsere mutlaka gitmeliyim dedim. Konserden bir gün önce okuldan eve geldiğimde babama bileti ne zaman alacağımızı soruyordum. Tam o sırada babam aldığı biletleri çıkardı. O anki mutluluğumu hiç bir şekilde anlatamam. Gece İzmir’den İstanbul’a yola çıktık. İstanbul’a vardığımızda konser yerini biraz zor bulduk ve gittiğimizde çoktan uzun bir sıra olmuştu bile. 1.5 saat bekledikten sonra içeriye girdik ve saat 21.00 gibi sahneye Hozier çıktı. Kelimenin tam anlamıyla harika bir konserdi. Saatlerce ayakta beklediğimize değmişti. Açıkçası yine olsa yine giderim.