Britney Spears

Beyoncé’nin Lemonade’i hakkında:

“Bunun için biraz geç kaldım ama çok iyi, gerçekten öfkeli ve çok uç bir albüm olmuş. Çoğu zaman neredeyse bir terapi albümüymüş gibi de hissettiriyor. Buna saygı duyuyorum. O bir sanatçı ve o zamanlar hayatındaki dokunması gereken nokta da buydu.”

Glory’nin ilk dönemleri hakkında:

“Projenin başlangıcı aslında çok iyi değildi. Seçilen şarkılar o kadar da iyi değildi. Daha sonra yeni bir AnR* kızı işe aldık ve her şey tamamen tersine döndü, olaylara adamakıllı yön verdi. Sesimi daha fazla kullanmak istedim. Sesimle farklı şeyler yaptım -daha çok blues ve urban tarzı gibi ve farklı şeyler denedim.

Grammy’e layık son albümü hakkında:

“Dürüst olmak gerekirse, bu bizzat benim yönetimimde olan ilk albüm. Kimlerle çalıştığım konusunda cidden açık oldum ve hayır demeyi öğrendim. İnsanları memnun etmeye çabalayan biriyim bu yüzden bu benim için zor bir şeydi. Bir şeyi beğenmemiş olsam bile sırf karşımdakini mutlu etmek için o şeyi yaparım. Bu albümün istediğim her şeyi barındırması için çok çalıştım. Bu kez cidden bencil davrandım.”

Hayranlarının ona Godney demesi hakkında:

“Hayranlar böyledir işte ve onların beklentilerini boşa çıkarmak istemiyorum. Sonuçta hepimiz insanız ve hepimiz hatalar yaparız. Bu cidden onur verici ama çıtamı yükseltebilir miyim bilmiyorum. Eminim ki, neredeyse çoğu benimle birlikte büyüdüklerini düşünüyorlardır.”

Kariyeri ve mesleği hakkında:

“Bunu fazla deşmemeye çalışıyorum. Yaptığım şeyi seviyorum ve bence işe de yarıyor çünkü performans sergilediğimde her şey gün gibi ortada. Diğer sanatçıların da bu tarz şeylere devam ettiklerini görmek beni daha da çok teşvik ediyor. Çünkü bazen ‘Ben ne yapıyorum? Yani, bir öğretmen olabilirdim.’ gibi oluyorum. Ama diğer insanların da benimle aynı şeyi yaptığını görünce ‘İşte, hani, galiba bu uzun zamandır bildikleri tek şey yani az çok mantıklı geliyor.’ diye düşünüyorum.”

AnR: Artists and repertoire. Plak şirketine bağlı çalışan; sürekli yeni müzisyenleri, demoları dinleyerek gerektiğinde bar performanslarını izleyerek içlerinde iş yapabilecek, tabiri caizse “patlayacak” olanları seçen, ayıklayan, pişirilmek üzere mutfağa götüren kimse.

Britney Spears NME