One Direction

One Direction grubu dünyada bir değişiklik yapmayı hedefliyor ve Action/1D uygulamasını başlatıyor! Action/1D gençlere olası en iyi gelişmeleri ve iklim yapısını sağlamak için insanları ve gezegenimizin geleceğini konu alan küresel tartışmalarda seslerini duyurma şansı verecek.

Grup milyonlarca hayranından ne tür bir dünyada yaşamak istediklerini sosyal medya hesaplarında yaratıcı videolar ve fotoğraflarla #action1D etiketini kullanarak paylaşmalarını ve bir birlik oluşturmalarını istiyor.

“Zaman zaman hayranlarımız birlik oluşturduklarında ne kadar güçlü ve yaratıcı olduklarını bizlere gösterdi. İşte bu yüzden hepinizin birleşmesini ve fikirlerini söylemelerini ve kalıcı ve gerçek bir değişim oluşturmayı istiyoruz.” sözleriyle amaçlarını açıkladılar.

Şimdilik grubun web sitesinde iki tür etkinlik var; ilkinde nasıl kutlama yaptığınızı göstermenizi, ikincisinde ise ne tür bir dünyada yaşamak istediğinizi iletmenizi istiyorlar. Sizce One Direction, hayranlarıyla birlikte amaçladıkları gibi daha iyi bir dünya oluşturmayı başarabilir mi? Siz de katılmayı düşünüyor musunuz?

Action1D etkinliğinin sitesine bakmak için tıklayın

Ekleme: Etkinliğin ikinci videosu yayınlandı.

İkinci videonun başlığı “Sevgili Dünya Liderleri.” Hayranlar Dünya Liderleri’nde ne istediklerini anlattılar.

Harry videoyu “Hayranlarımızın ilgisiyle şaşkına döndük. Tutkularıyla ve fedakarlıklarıyla bizi etkilemeye devam ediyorlar, bu video onları etkileyen sorunlarla nasıl başa çıktıklarını gösteriyor,” diyerek açtı.

Klipte açlık, fakirlik ve hastalıkları yok etmek üzerine birçok konuşma geçiyor. Diğer konuşmacılar ise herkese eşit haklara sahip olmasını umut ediyor.

Niall ise “Bizim ve hayranlarımızın ne dediğini dünya liderlerinin dikkate alacağını umut ediyorum. Hillary Clinton action/1D için tweet atarak destek oldu. Başkan Obama’nın da izleyeceğini umuyorum,” dedi.