Prison Break

Fox, bitmiş dizi “Prison Break“in resmi olarak tekrardan devam edeceğini duyurdu.

Fox Televizyon Grubunun CEO’su ve Eşbaşkanı Dana Walden ve Gary Newman, Perşembe günü Fox Televizyonu Eleştirmenleri Derneğindeki panelde gazetecilere haberleri söyledi. Ayrıca dizinin başrolleri Wenworth Miller ve Dominic Purcell‘ın yanısıra orijinal dizinin diğer oyuncuları da Walden’ın deyimiyle “birazcık devam serisi” niteliğindeki 10 bölümlük projenin içindeler.

Dizi yapımcısı Paul Scheuring’in şu an yazıyor olduğunu, ilk dizinin finalinin birkaç yıl sonrasından başlatacağını ve dizi boyunca akıllarda yer alan sorulara da değineceğini ekledi.

Walden “Prison Break” dünyasında çok mantıklı ve akla yatkın açıklamalar olduğunu eklerken Newman, “Paul’un, bu karakterlerle alakalı çok detaylı ve inanılmaz bir hikayesi var,” dedi .

Projenin üretime geçmesinin yılın ilk yarısından sonra olması hedefleniyor, yazın ya da 2016-2017 sezonu göz önüne alınacak. Purcell ve Miller şu sıralar elbette DC’nin evreniyle meşguller ve CW’nun sonbahardaki dizisi “Legends of Tomorrow” la karşımıza çıkacaklar.

Walden bu projenin hayata geçebilmesine yardımları için Netflix’e kredi verdi.

“Prison Break’in yeni seyircilere gösterilebilmesi adına Netflix harika bir fırsat.” dedi. Ayrıca kendisine en başarılı film arşivlerinden birinin Netflix olarak söylendiğini de ekledi.

“İnsanlar hala bu karakterler ilgileniyorlar.” dedi.

Bu sıcak yaz günlerinde bu video aklıma geliyor. En sevdiğim karakterlerden olan T-Bag‘in videosuyla haberi bitiriyorum. Prison Break severlerin gözü aydın!