suskunlar

Birkaç ay önce bu haberi ilk yaptığımızda, Suskunlar dizisinin Amerika’ya uyarlanacağından bahsetmiştik. Aslen ABD‘deki Sleepers filminden esinlenen yapımın yayın hakları 6 yıl süre ile Tims Production’a satılmıştı, Show TV ekonomik krize girdiğinde dizi erken final yapmıştı. Amerika’da Sony Pictures ve NBC ortaklığında uyarlanacak yapımın ismi Game Of Silence olacak. Ayrıca dizinin Yönetici Yapımcı kadrosunda Tims Production‘un sahibi Timur Savcı‘da bulunuyor.

Amerika’da dizilerin yayın onayı alabilmeleri için öncelikle Pilot (giriş) bölümünün beğenilmesi gerekiyor. Suskunlar’ın Pilot bölümü onay aldığı için dizinin yayınlanacağı kesinleşti. Bir kaynağa göre dizinin ilk sezonu 10 bölüm olacak. Dizinin sezon ortasında yani Ocak – Şubat aylarında başlayacağı söyleniyor.

Suskunlar, hapis yıllarında yaşadıkları işkencelerin intikamını almak için 4 arkadaşın yolunun kesişmesini konu alıyor. Dizinin ABD uyarlaması da Türkiye’deki aynı hikaye ile başlayacak.

Dizide Kimler Oynayacak?

Suskunlar’da Murat Yıldırım’ın canlandırdığı Ecevit karakterini Revolution dizisinde Monroe karakterini canlandıran David Lyons oynayacak. “Once Upon A Time”, “True Blood”, “The Walking Dead” gibi dizilerde oynayan Michael Raymond-James, başroldeki diğer isimlerden biri. Diğer oyuncular Claire van der Boom, Larenz Tate, Bre Blair, Conor O’Farrell ve Deidrie Henry. Dizinin yönetmeni ise “Ejderha Dövmeli Kız” filminin yönetmeni Niels Arden Oplev.

Suskunlar, Türk televizyon tarihinde ABD’ye uyarlanan ilk Türk dizisi oldu.

Dizinin posteri

Game of Silence

Dizinin Fragmanı