Youtube Kanalları

Merhaba, Youtube hesaplarını tanıttığımız yazı serimizin ikincisine hoş geldiniz. Bu yazıda, tıpkı ilkindeki gibi her kategoride değişik kanalları tanıtmak istedim. İlk yazıyı okumak isterseniz:

Takip Edilesi Youtube Hesapları #1

? Eren Nadir Akşamoğlu: Youtube’da kitap kanalları da gittikçe çoğalıyor. Eren 1 yıl önce açtığı kanalında kitap yorumlarına yer veriyor. Kanalın eksiği az video bulunması. Eren’in videolardaki enerjisini beğendim, kitap seviyorsanız kanalı inceleyebilirsiniz.

? Melisa Beleli: Melisa Youtube’daki genç makyaj vloggerlardan. 1998 doğumlu olan Melisa, vloggerlığa 2012 yılında İngilizce bir kanal açarak başlamış ve sonra Türkçe’ye dönmüş. Şu an 76 bin takipçisi var.

? Ruhi Çenet: Her hafta yeni bir video sloganıyla hareket eden Ruhi Çenet, yaptığı ilginç kısa belgesellerle 678 bin takipçiye ulaştı. Birçok konuda en ilginç videoları derlemeye çalışıyor. İlginç bilgileri duymayı sevenler, kanalı takip etmeli.

? Delinin Gömleği: Kanalın sahibi daha çok günlük hayatla alakalı yorumlarını paylaşıyor ve komik noktalara değiniyor. Aslında eski bir kanal olsa da takipçi sayısı çok artmamış. Delinin Gömleği’nden daha çok video çekmesini bekliyoruz.

? gokceslife: Gökçe, Youtube’daki başarılı Türkçe makyaj kanallarından birine sahip. New York’ta yaşayan Gökçe, başarılı makyajlarıyla takipçi sayısını 100 binin üzerine çıkarmayı başarmış. Kanalından örnek vereceğimiz video Game of Thrones Khaleesi makyajı olacak.

? MuratabiGF: 2011 yılında Youtube’da videolarına başlayan Murat, daha çok FPS ve strateji oyunlarını seven bir oyun vloggerı. Kendi deyimiyle “Oyunları kusursuz bir şekilde oynamak yerine zevk aldığım, eğlendiğim şekilde oynamayı tercih ediyor” Kanalı incelediğimde videolarının isimlerinin de ilgi çekici olduğunu gördüm. Oyun videoları sevenlere tavsiye edeceğim bir kanal.

? Simply Selin: Selin, hem İngilizce hem Türkçe kanala sahip. İngilizce kanalında DIY, moda videolarının yanı sıra; kendi fikirlerini ve deneyimlerini de paylaşıyor. Türkçe kanalını takip etmek de isterseniz, kanalın ismi Sadece Selin.

❓ YapYap: Bu yazımızdaki en çok takipçiye sahip kanal YapYap olacak. 900 binin üzerinde takipçisi olan kanal, bir nevi Onedio, Buzzfeed, Listelist gibi sitelerin Youtube versiyonu. Kanalı incelemenizi tavsiye ediyoruz, mutlaka ilginizi çeken videolar çıkacaktır.

? Duygu Özaslan: Youtube’da makyaj kanallarını takip ediyorsanız, bu isim size tanıdık gelecektir. Kanalla ilgili rahatsız edici bir durum var, Duygu çok reklam alıyor. Bunun dışında makyaj videolarını seviyorsanız, takip etmenizi tavsiye ediyoruz.