Youtube Yazıları #3

Youtube’daki başarılı ve ilginç kanalları tanıtmaya devam ediyoruz. Eğer sizin de Youtube kanalınız varsa, bize mesaj atın Youtube yazılarında kanalınıza yer verelim. 3. yazımıza başlıyoruz:

? ? Pintipanda: Tuna Akşen, bu güzel kanalında 218 bin aboneye sahip. İnternette onun hakkındaki yorumları araştırırken samimiyeti, yardımseverliği ve komikliğine ek olarak, oyunun içine girdiğini ve oyun karakterleriyle muhabbet ettiğini okudum. Aşağıdaki Skyrim videosu bunun örneklerinden. Oyun severlerin takip etmesini tavsiye ediyoruz.

? ? ? İdil Tatari: Yemek tarifleri kanalları da popülerliğini arttırıyor ve bu alanda başarılı kanallar açılıyor. İdil Tatari’nin kanalında pratik yemek tarifleri yer alıyor. Haftada en az 5 video yayınlamaya çalışıyor. Kanalında ünlü isimlere de yer vermeye çalışan İdil, daha önce Buse Terim, Dilara Koçak ve Buse Özkaynak ile videolar çekmiş.

? ? ? Enes Batur: Enes, Youtube’un genç vloggerlarından ve takipçi sayısı 639 bin. Pintipanda gibi o da oyunu yaşamayı amaçlayan kanallardan. Hem oyun videosu izlemek, hem de eğlenmek isteyenler için kanalı tavsiye ediyoruz.

?? ? ?? Asena Ermiş: Almanya’da yaşayan Asena, kanalında her telden videolar çekmeye çalışıyor. Videolarının önemli bir kısmını Almanya – Türkiye arasındaki farklar ve Almanya’da yaşam konuları oluşturuyor. Samimi youtuberlardan biri olan Ase’nin kanalı takibe değiyor.

? ? ? Minecraft Evi: Buğra Kazancı’nın kanalında Minecraft hakkında paylaşımlar yapılıyor. Kanalın mobil uygulaması da var. Önceden oynadığım oyunlardan biri olan Minecraft çok zevkli, denemenizi tavsiye ederim.

☕ ? ? Elif Yalçın: Meryem Can’ı takip edenlerin iyi tanıdığı Elif, kendi hayatını takipçileriyle paylaşıyor. Alışveriş, makyaj, okul hakkında videolar için Elif’i takip edebilirsiniz. Şu an eksiklik diyebileceğimiz şey az video paylaşılması olmuş.

⚽ ? ? Burak Oyunda: Burak 1 milyon takipçiyi geçen kanallardan birine sahip. Kanalın takipçilerine Burakus deniliyor, ve Burakuslar birçok oyun hakkında çekilen videoları takip ediyor. Burak’ın anlatımı çok heyecanlı, bu da videolara renk katıyor.

? ?Merve Özkaynak: Moda, makyaj kanallarından Merve’nin 210 bin abonesi var. Yakın zamanda bir kızı doğan Merve, ikinci kanalını açmış ve Daha Merve isimli kanalında bebeğiyle ilgili paylaşımlara başlamış. İki kanalı da takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

? ? ? sebibebi: Hatırladığım kadarıyla Youtube’daki ilk Türkçe makyaj kanallarından biri olan sebibebi, başarılı makyaj kanallarından birisi. Kanalın ismi annesinin ona Sebi Bebi diye seslenmesinden geliyor. Kanalı inceleyince mutlaka ilginizi çeken videolar göreceksiniz.