Youtube

Mobilden video izleme oranlarının da etkisiyle Youtube’da kanallar çoğaldı. Birçok kişi, sevdiği konuda videolar çekip takipçiler ediniyor. Hem sevdiği şeyi yapmış oluyor hem de markaların dikkatini çekerek bu yolla para kazanıyor. Bu yazımızda Youtube kanallarını inceledik, ve takip edebileceklerinizi derledik.

Meryem Can: 180 binden fazla takipçisi olan kanalın eski adı Beauty Kitty idi. Moda ve makyaj videoları çeken Meryem; DIY, Challenge videoları, ya da Zayn’in One Direction’dan ayrılması gibi konulara da değinmiş. Başarılı moda kanallarından biri olduğunu söyleyebiliriz.

Güzelleşelim: Neşe Koçinbiga’nın kanalı makyaj videoları, cilt bakımı, saç bakımı gibi konulara değiniyor. Kanalın ayrıca Android ve Apple Store’da uygulaması var. Tam da bugün, bu yazıyı hazırlarken kanalı incelemeye girmiştim ve yeni video yüklendiği gördüm. Önceden favori videoları çekmeyen Koçinbiga, artık çekeceğini söylemiş ve Eylül Ayı Favorileri videosunu çekmiş.

makyajmidedin: Ayşegül, makyaj videolarında başarılı olan kanallardan birini açmış ve eğlenceli videolar da çekiyor. Ünlülerin makyajlarını da videolarından anlatmaya çalışan kanalda Kylie Jenner, Cara Delevingne, Rihanna, Demi Lovato ve Taylor Swift gibi ünlülerin makyajlarına bakabilirsiniz.

Nedir?: Cem Yılmaz‘ın yer aldığı “Klişe nedir?” videosuyla daha da popülerleşen kanalda kelimeler ve terimler eğlenceli bir şekilde inceleniyor. Bol bol göndermeler, taklitlerin yer aldığı videoları şu sıralar Burcu Bakdur sunuyor. Onun sempatikliği de videoları sevmemiz için başka bir neden.

Oha Diyorum: İlginç videolar arayanların incelemesi gereken bir kanal. Birçok kategoride video bulabileceğiniz kanalın yapımcıları ayrıca Oyun Delisi ve YAPYAP isimli 2 kanal daha açmışlar. Hepsini incelemenizi tavsiye ederiz.

Orkun Işıtmak: Yaklaşık 580 bin takipçisi olan Orkun, oyun vloggerları arasındaki en başarılı isimlerden. Kanalın ana teması korku oyunları olsa da eğlenceli içeriklere de yer veriyor. 2012 Haziran’da açılan kanalın sahibi Orkun, amacının daha büyük projelere imza atmak ve bir televizyon programı yapmak olduğunu söylüyor.

Beril Sergün: En çok takipçiye sahip olan bir oyun kanalı olmasa da en çok sevilen kanallardan biri. Video severlerin çok sevdiği Beril abla, ayrıca Bölüm Sonu Canavarı isimli web sitede de çalışıyor.

Meraklı Adam: Selçuk Hoş, youtube kanalına yeni başladı ve kanalın teması ilginç bilgiler. İlk çektiği videoda Yabancı Diziler hakkında ilginç bilgi veren Selçuk, ikinci videosunu dün yüklemiş. Daha yolun başında olan Selçuk’a desteklerinizi verebilirsiniz.

İlk yazımızın sonuna geldik. Sevdiğiniz Youtube kanallarından yeni yazılarda bahsetmemizi isterseniz, yorum atarak kanal ismi verebilirsiniz.