Taylor ve Kim

Olayların Özeti

Keeping Up With the Kardashians’ın pazar günü yayımlanan bölümünden sonra, Kim Kardashian altı ay önceki Taylor Swift ve Kanye West’in telefon konuşmalarını içeren bir dizi Snapchat videosu paylaştı. İki şarkıcı West’in Famous adlı şarkısını konuşurken her şey yolunda gibi gözüküyordu. Hatta Swift “To all my southside n—as that know me best / I feel like me and Taylor might still have sex.”  dizelerini bile onaylamıştı.

O an West ise şunları söylüyordu: ”Bir insan ve arkadaş olarak sana verdiğim tek şey sensin. Seni iyi hissettiren şeyleri istiyorum. İnsanları kötü hissettirecek bir rap yapmak istemem.”

Taylor bunun bir çeşit iltifat olduğunu söylüyordu. Fakat tartıştıkları şey bir sonraki şarkı sözüydü ”Neden? Bu sürtüğü ben ünlü ettim, lanet olsun ben ettim.” (Taylor bunu 2016 Grammy yılın albümü konuşmasında açıklığa kavuşturdu.)

Şarkı çıktıktan ve Taylor’ın konuşmasından sonra West kötülenmişti. Kardashian pazar günü olan bölümde ”Hiçbir şey umrumda değil ve kocamı korumak için her şeyi yaparım” dedi. ”Bunun çıkacağını kesinlikle biliyordu. Bir anda hiç duymamış gibi davranmak istedi. Yemin ederim, kocam düzgün bir protokol yaparken birçok şey için çalıştı, hatta onaylanması için telefonla görüştü.”

Snapchat videoları hızlı bir şekilde popülerleştikten sonra, #KimTaylorıİfşaEtti etiketi twitterda trend oldu.

Selena Gomez

Birçok şey paylaşıldığında, starlarda bu sosyal medya kavgasında tarafını tuttu. Taylor’ın arkadaşı olan Selena Gomez twitterdaki takipçilerine şunları söyledi: ”Konuşulacak daha önemli şeyler var. İnsanlar neden bazı şeyler için sesini kullanmıyorlar? Gerçekten şu anda ihtiyacımız olan son şey nefret.” Bunun üzerine Twitter trolleri Selena’ya dönerek #SelenaGomezBittiPartisi #UyumayaGitSelena etiketlerini trend yaptı.

Demi Lovato, Pharell Williams ve Zendaya

Bu arada, Demi Lovato ve Pharrell Williams ise Kardashian’ı destekleyen içerikli tweetleri beğendi; fanlar fark ettikten sonra ise Williams beğenisini geri çekti. Zendaya, Kardashian’ın snapchat hikayesi internette yayıldıktan sonra iki tweeti beğendi. Zendaya’nın beğendiği tweetlerden birinde “Zendaya Taylor squad saçmalığına yakalanmadığı için çok memnunum,” yazıyordu.

Pharell Williams ZendayaDemi Lovato

Chloe Grace Moretz

Geçmişte Kardashian’la sorun yaşayan Chloe Graze Moretz de Twitter’da konuştu: ”Bu camiadaki herkesin kafasını deliklerinden çıkarmaları ve gerçek dünyada aslında neler olup bittiğini fark etmek için etrafa bakınması gerekiyor. Böyle aksi ve önemsiz bir şey için sesinizi boşa harcamayı bırakın.”

Zara Larsson

“Kim Kardashian gerçekten bunu yaptı” diyen Zara, Twitter kullanıcıları tarafından dramanın hoşuna gittiği söylenerek eleştirildi.

https://twitter.com/zaralarsson/status/754881733154123776