vanessa hudgens gigi

Vanessa Hudgens farklı birçok rolde yer aldı. Şimdi sırada çizgi roman dünyası var. Powerless dizisinde ve ABD’nin en kötü sigorta firmalarından biri anlatılıyor. Dizi DC Comics Universe’de geçecek ve süper kahraman ve kötülerin yer aldığı bir ortamda sıradan bir insanın iş hayatı işlenecek. Vanessa, Powerless’ta Emily Locke rolünde yer alacak.

Dizi üzerine Vanessa ile bir röportaj gerçekleştirildi. Bu arada dizinin ilk bölümünün tarihi ImDB’de 2 Ocak 2017 olarak gözüküyor.

DC Universe’de kendini ne kadar rahat hissediyorsun?

Kendimi çok acemi hissediyorum, çünkü çizgi romanları çok bilmiyorum. Çocukluğumda çizgi roman okumadım. Catwoman olarak giyindiğim bir dönem olmuştu, fakat en fazla yaptığım şey buydu. Daha fazla ilgilenmeyi ve öğrenmeyi isterdim. Sanırım dizide okul ödevimi yapmak zorunda kalacağım, çünkü karakterim DC Comics Universe’de yaşıyor. Emily gün boyu meydana gelen olaylarda süper kahramanlar ve kötülerin sebep olduğu tazminat taleplerini onaylıyor. Yetişmem gereken bir sürü iş olacak.

Dizi Süperkahraman dizilerinin patlamasına bir cevap mı?

Çok dahi bir fikir olduğunu düşünüyorum, çünkü biz süper kahraman dizi ve filmlerini seviyoruz ama kimse sonrasını keşfetmiyor. Kocaman şehirler enkaza dönüşüyor ve öylece bırakılıyor, asla dokunulmuyor. Neler oldu? Karmaşayı düzeltecek insanlar nerede? Süper karakterlerin yer aldığı bir dünyada yaşamayı yeniden ele almak harika bir fikir. Süper kahramanlar dizinin bir parçası olmasına rağmen, anlatılan şey insanların olağan hayatlarına devam etmeye çalışması olacak.

Seni filme çeken sebep bu muydu?

Senaryoyu ilk okuduğumda karakter bambaşkaydı. Karakterim çok çekingen, dikkatli ve çok eğlenen birisi değildi. Senaryo okumasını yaptık ve “Şimdi daha cesur gözüküyor” dediler. Ben öyle düşünmedim ama onların sevdiği bir şey olduğunu düşünüyorum. Emily cesaretini toplayarak büyüdü. Bir süper kahramana karşı geldi ki kimsenin yapamayacağı bir şeydir, çünkü sonunda kurban siz olursunuz. Emily bu gerçekle yaşadı. Çok eğlenceli bir durum. Film dünyaya farklı bir açıdan bakıyor.

Powerless