Years & Years

Years & Years, bir İngiliz elektronik grubu. Grubun üyeleri vokalist Olly Alexander, basçı Mikey Goldsworthy ve synth çalan Emre Türkmen‘dir. 2010 yılında kurulan grup hakkında bilmiyor olabileceğiniz bazı bilgileri derledik.

1. 2010 yılında Mikey ve Emre, grup arkadaşı arayanların olduğu bir internet sitesinde tanıştılar. Olly ise gruba daha sonra Mikey’in onu duşta şarkı söylerken keşfetmesi ile katıldı.

Years & Years
Soldan sağa Emre Türkmen, Olly Alexander ve Mikey Goldsworthy

2. Olly gruba katılmadan önce televizyon dünyasında yer aldı. Skins‘te 2 bölüm oynadı ve Güliver’in Gezileri filminde Prens August’u canlandırdı.

Olly Alexander

3. Grubun “King” isimli şarkının klibinin yönetmeni Ryan Heffington, aynı zamanda Sia’nın ‘Chandelier’ ve ‘Elastic Heart’ kliplerinin yönetmeni.

4. Sam Smith‘in 2014’teki Birleşik Krallık turunda ön grup olarak sahne aldılar.

5. İngiltere’deki bir müzik listesi olan Vodafone Big Top 40’da Ellie Goulding’i geçerek 1 numaraya çıktılar. Bu onların ilk 1 numarası.

6. Hayvanları çok seviyorlar. İşte Emre ve köpeği Zey

Emre Years & Years

7. Grup, BBC Sound of 2015‘i kazandı. Bu yarışma 2003 yılından itibaren düzenleniyor ve daha önce Sam Smith, Adele, Ellie Goulding, HAIM ve Jessie J gibi isimler kazanmıştı.

Grubun ve üyelerin Twitter hesapları

Years & Years Twitter hesabı: @yearsandyears
Olly Alexander: @alexander_olly
Emre Türkmen: @_emreturkmen_

Yazının sonuna gelmişken, size grubun bir şarkısıyla veda edelim: Years & Years – Real