Selena Gomez

Selena Gomez, sokaktaki doğal duruşuyla herkesin dilinde… Fakat şu da bir gerçek ki tüm dünyanın gözü önündeyseniz tamamen makyajsız dışarı çıkamazsınız!

Siz de dışarı çıktığınızda yüzünüzde makyaj yokmuş gibi görünmesini ama aynı zamanda da kusursuz bir görünümünüz olsun ister misiniz?

Cevabınız evetse size bir iki tüyom var!

1- Yüzünüzle uyumlu “Pudra Fondöten” adı verilen ürünlerden bir tane edinin. Şu sıralar çok revaçta olan bu ürün hemen her markadan temin edilebilir.

2- Sürdüğünüzde topak yapmayan,doğal gözüken bir maskara edinin. ( The Body Shop’ta doğallık vaadeden ve yerine çok güzel getiren maskaralar var.)

3- Göz kapağınızın rengini nötrleyecek ama çok açık renk olmayacak bir krem far alın, gözünüze maskarayla beraber sadece bu krem farı uygulayın.

4- Önerimce rujunuzu ve allığınızı aynı tonda ve pembe-kahverengi aralığında bir renk seçerseniz doğallığı daha iyi yakalarsınız. Fakat fondöteni uyguladıktan sonra çok renksiz kalıyorsa yüzünüz pembe allık tercih edebilirsiniz! Ve bence Selena, ruj olarak daha çok glossları tercih ediyor. Bana çok yapış yapış geldiğinden ben tercih etmiyorum fakat siz “Selena makyajı istiyorum ben” derseniz renksiz bir gloss bakabilirsiniz. ?

Lütfen dikkat! Pudra fondöteni uygulamadan önce yüzünüzü iyi nemlendirmeyi unutmayın, yoksa yüzünüzde pul pul dökülme yapabilir.

Umarım yazım sizin için faydalı olmuştur!