Zendaya

Zendaya Cosmopolitan’ın Temmuz ayında çıkacak sayısı için röportaj verdi.

Seçimler ve oy verme hakkında: “Şu sıralar gerçekten çılgınca şeyler oluyor ve bu, umut kırıcı, üzücü ve korkutucu bir şey. Bu jenerasyon olarak harekete geçmeli ve oy kullanmalıyız. Tweet atmak güzel bir şey, insanlar ‘Bunu ya da şunu istemiyorum’ diyebiliyorlar ama günün sonunda tweet atmak oy pusulası yerine geçmiyor. Twitter üzerinden birini sevmediğini söylemek bir devleti mavileştirip kızıllaştırmıyor. Oy vermemiz de gerek.”

K.C. Undercover’a ortak yapımcı ve başrol olarak Disney’e geri dönmesi hakkında: “Disney Channel’a geri dönüşüm ancak daha güçlü bir pozisyon için aranırsam olurdu. Benim için önemli şeylerden biri de kanalda çeşitlilik olmasıdır. Farklı bir etnik kökenden gelen genç bir insan olarak, televizyona bakıp da benim gibi görünen kimseyle karşılaşmamam oldukça zor bir durumdu. Temsil etmek çok önemli.”

Irk hassasiyeti olmayan biriyle aynı sette çalışması hakkında: “Fotoğraf çekiminde bir keresinde saçımı beğenmemiştim ve reklamcım bana ‘Bununla mutlu olmalısın, şimdiye kadar hiç siyahi bir kızı kapağa çıkarmamışlardı bile.’ demişti. Artık reklamcım değil.”

Kaçamak ilişkiler yerine aşık olmayı tercih etmesi hakkında: “Ben mi? Aşık olmayı ve bunu yaşadığım insanla tüm bu deneyimleri edinmeyi daha çok tercih ederim. Herkes aşık olmayı hak ediyor. Pek fazla tanımadığın bir insanla beraber olmaktan farklı bir şey bu. Ama kendini koruyup belli zaman aralıklarıyla bunu deneyimlediğin sürece, şüphesiz, devam et ve ne yapman gerekiyorsa onu yap!”