Zendaya

Zendaya, Girls’Life dergisine konuk oldu ve ailesi, hayranları, yeni albümü gibi konularda düşüncelerini paylaştı. İşte röportajdan kesitler:

Ailesi hakkında:

“Büyüdüm ve çok şey öğrendim, ama ben değişmedim. Ailem beni oldukça hassas yetiştirdi ve hayatta neyin önemli olduğu bana her zaman anlattılar. Her zaman benimsediğim doğrudan ayrılmamamı sağladılar.

Her şeyden uzaklaşmak istersem, ailem her zaman yanımda oluyor. Ailem, bana her zaman aynı şekilde davrandı. Annem, babam ve kardeşlerimin yanında olmak kendim olmama yardımcı oluyor ve normal hayatın zevkini tatmamı sağlıyor.

Babamın da benimle paylaştığı gibi bizi basit şeyler endişelendiriyor, stresli yapıyor. Bazen de basit dediğimiz şeyler aslında çok karmaşık oluyor. İkisinin arasında dengeyi bulmamız lazım.”

“Dünyadaki en güçlü kadınlar, anneler. Babacığım seni çok seviyorum ve sana minnettarım.”

Geçen sene Oscar töreninde olanlar hakkında:

“Başkalarına ve kendimize olan önyargıyı bulup, incitici hale gelmeden ortadan kaldırmamız bizim görevimizdir. Korkamazdım, bekleyemezdim ve tepkiyi sadece kendim için veremezdim. Bunu rastaları olan herkes için yapmalıydım.”

Photoshoplanan dergi fotoğrafları hakkında:

“Bu tarz şeyler kadınları mahcup ediyor ve güzelliğimiz hakkında gerçek dışı izlenim yaratıyor.” demişti. Dergiye konuşurken şunları ekledi:

“Bazen konuşmak kolaydır. Kalan zamanlarda oturup ne söylemek istediğiniz hakkında ciddi düşünmeniz lazım. Her zaman durup kalbimizin sesini dinlemeyiz. Kendimize şunları sormamız önemli: Bir şey söylemeli miyim? Konuşmama değer mi? Sözlerinizin yaratacağı etkiyi düşünmek zaman alıyor.”

Diziler

Birçok Disney yıldızı, Disney’den ayrıldıktan sonra daha olgun projeler ile devam ettiler ama Zendaya, Shake It Up!‘tan ayrıldıktan 1 yıl sonra kendi koşullarıyla dizilere geri dönmek istedi.

“Sadece dizide olmayı istemedim, aynı zamanda prodüksiyonda da yer almak istedim.” Zendaya şu anda K.C Undercover dizisinin prodüksiyon başta olmak üzerinde birçok alanında çalışıyor. “K.C hakkında sevdiğim şey onun iyi olduğu alanları görmeye başlıyorsunuz. Bunlara genelde vurgu yapılmaz. Mesela karatedeki siyah kuşağı ve harika matematik yeteneği. Okuldaki en havalı kız değil ama çalışkan birisi.”

Müzik

Broadway müzikali Finding Neverland’den “Neverland” videosunu yayınlayan, ve yeni teklisini bu ay çıkaracak olan Zendaya, gelecek albümü hakkında

“Yeni şarkılarımı dinlediğinizde ne kadar büyümüş olduğumu göreceksiniz,” dedi.

Zendaya’nın yeni albümünde Michael Jackson ve Beyonce‘den esinlenmeler olacak.

“Büyüdükçe müziğin insanlara yardım edebileceğini ve beni daha büyük bir şeyin parçası yapabileceğini fark ettim. Bu sayede insanlara çevresinde olan bitenlerin farkında olmasını sağlamak, politik olarak aktif olmak, veya sadece kimliğinizle mutlu olmak bile olabilir.Yapmak istediğim tek şey insanların hayatında olumlu bir etki bırakabilmek.”

Hayranları

“Hayranlarım beni her zaman dürüst ve açık olmaya zorladılar,  çünkü olmadığımda bunu söyleyebiliyorlar.”

Zendaya’nın dünyanın her yerinde hayranları var: “Londra’dayken birkaç hayran bana şehri gezerken yardımcı oldu. Ufak bir okul gezisinde gibiydik ve sanki onları daha önceden tanıyordum.”