5SOS

Konser Anıları yazılarına 5 Seconds of Summer‘ın 8 Haziran’daki Köln Konseri ile devam ediyoruz. Konseri bize anlatan Zeynep’e teşekkürler ?

Zeynep Anlatıyor

Öncelikle merhaba herkese, Zeynep ben. Bu haziran (08.06.2016) 5SOS’un Köln konserindeydim. Konserden iki gün önce annemle Köln’e uçtuk ve o iki gün gezmek ve alışveriş yapmak ile geçti. Bu arada Köln’ün en iyi otellerinden olan Hyatt Regency’de kalıyorduk ve şansa 5SOS da bu hoteli tercih etti, ama bir önceki gün hep yolda oldukları için sadece uyudular.

Her neyse, normalde Türk olan ve yazın Türkiye’ye gelen ama Köln’de yaşayan arkadaşım Melis’e de bilet alarak sürpriz yapmıştık. İlk 10 dakikada bittikleri için Pit Ticket (en ön ayakta) alamamıştık ama Platinium Ticket aldık ve onun da yeri cidden çok iyi, sahnenin önü ve yanları arasında yer alan rampaların tam önünde. Yani biz Calum’un tarafındaydık, Luke veya Calum rampaya çıktığında çok yakın oluyor.

Konser günü saat 3 gibi Lanxess Arena‘nın önünde buluştuk, her yerde onlarca fan vardı ve cidden mükemmeldi, konser sayesinde internetten tanıştığım fangirl’ler ile gerçekte de buluştum ve konuştum. Saat 18 civarı kapılar açıldı ve herkes içeri girdi ve yerimize geçtik. Açılış grubu Don Broco‘nun çıkmasına daha zaman olduğu için herkes 5SOS ile ilgili giysi ve eşyaların olduğu standlardan alışveriş yaptı. Birçok poster ve bileklik aldım.

Hepimiz Don Broco’nun şarkılarına fazla enerji harcamadan eşlik ettik ve aslına bakarsanız gerçekten iyilerdi. Onların performansından kısa bir süre sonra beklediğimiz an geldi ve karanlıkta çığlıkların arasında ilk olarak Michael sahneye çıktı, ardından Luke, Calum ve son olarak Ashton. İlk şarkı “Carry On” u söylemeye başladıklarında o kadar duygusaldı ki,ben de dahil olmak üzere çoğunluk göz yaşlarıyla şarkıya eşlik etti.

Konser tek kelimeyle mükemmeldi. Özellikle Luke tam önümüzdeki rampaya çıktığında herkes resim çekerken ben onun adını söylediğim ve gözlerinin içine baktığım için beni fark etmesi ve 5-6 saniye boyunca bana bakmasını asla unutamayacağım. Bayılacak gibi hissetmiştim. Hepsi çok mutlu,hareketli, fanlarla çok iç içe ve her zamanki gibi harikalardı. Özellikle bu konserin turdaki en iyilerden biri olduğunu, fanların harika olduğunu söylediler ve turda bu konsere kadar “Long Way Home” adlı şarkılarını çalmamışlardı.

Gerçekten en güzel günlerimden biriydi ve şuan çok yakın bir arkadaşımla gelecek tur için yine Almanya’nın bir şehrinde konser ayarlayacağız. Bu sefer Soundcheck ve Pit Ticket alırız umarım. Herkesin bir gün idolünü/idollerini görmesi dileğiyle…

Not: Normalde onlarla ve sahne ile aramızdaki uzaklık gerçekten çok az olmasına rağmen resim ve videolarda çok uzak çıkıyor tabii ki,aldanmayın.

Instagram : @zeynepyanyali 

Twitter: @vaporlip

Fotoğraflar

Konserin Playlisti

5 Seconds of Summer Setlist Lanxess Arena, Cologne, Germany 2016, Sounds Live Feels Live World Tour